درمان ناباروری با IVF

مدت زمان مطالعه5 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

درمان ناباروری با IVF

عده ای کثیری از زوج ها هستند که اقدام به فرزند آوری می کنند و به دلایل مختلفی به صورت طبیعی موفق نمی شوند و برای روند درمانی خود به مراکز ناباروی معتبری که در حال حاضر در کشور وجود دارند و مشغول به فعالیت هستنتد و تا کنون توانسته بسیاری از زوج های نابارور را به حس ناب و دلپذیر پدر و مادر شدن برسانند.
حال می خواهیم به روش هایی که برای درمان ناباروری ارائه شده است و تا کنون بسیار موفقیت آمیز نیز بوده اند بپردازیم تا با افزایش اطلاعات و آگاهی دیگر بچه دار شدن برای زوج های نابارور به یک رویا دست نیافتنی تبدیل نشود و به راحتی بتوانند به نتیجه دلخواه خود برسند.
IVF موثرترین روش کمک به باروری می باشد.
در ادامه با ما همراه باشد تا با این روش بیشتر آشنا شوید.
در ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که ناباروری چیست و چه علتی در ناباروری دخیل است؟

درمان-ناباروری-با-IVF

نازایی چیست؟

به طور کلی واژه ناباروری یا نازایی به زوج های تعلق می گیرد که پس از يك سال برقراری رابطه جنسی بدون هیچ گونه ابزاری برای جلوگیری در زمان تخمک گذاری، موفق به باروری نشده اند.

بیشتر بخوانید
متخصص تعیین جنسیت جنین در اهواز

علت ناباروری

• آسیب یا انسداد لوله های فالوپ رحم که اجازه ورود تخمک و اسپرم به رحم را نمی دهند و در نتیجه ناباروری حاصل می شود.
• اختلالات تخمک گذاری
• وجود عارضه ای به نام آندومتریوز در زن
• اختلال در تولید عملکرد اسپرم، در برخی از موارد ممکن است اسپرم ها توانایی بارور ساختن را نداشته باشندو به همین ناباروری شکل می گیرد.
• وجود عفونت های شدید دستگاه تناسلی زن یا مرد نیز می تواند به ناباروری منجر شود.

درمان ناباروری با روش IVF چگونه انجام می شود؟

روش IVF یا همان لقاح خارج رحمی که پروسه طولانی را طی می کند تا باروری حاصل شود، اما شانس موفقیت آمیز بودن این روش بسیار بیشتر از دیگر روش های باروری است.
دراین روش که با بررسی و تشخیص دقیق از اسپرم و تخمک زن و مرد انجام می شود، بدین ترتیب ابتدا با دریافت اسپرم و تخمک از زن و مرد از طریق راه های گوناگون و بررسی آن ها در محیط آزمایشگاهی به این صورت که ابتدا اسپرم و تخمک آماده شده را در محیط خارج از رحمی با یکدیگر ترکیب می کنند تا جنين شكل بگيردو جنین ایجاد شده را با ابزار های مخصوصی به داخل رحم زن انتقال می دهند، البته لقاح انجام شده باید مدتی در محیط آزمایشگاهی استراحت کند تا متخصصین ناباروری از موفق آمیز بودن عمل اطمینان حاصل کنند و بعد به رحم زن منتقل کنند.

سایر مقالات مفید:

مهمترین علل نازایی در زنان و مردان چیست؟

آیا قاعدگی نامنظم منجر به ناباروری می گردد؟

بیشتر بخوانید
علل نازایی در زنان و مردان

پس از انجام عمل IVF چه مراقبت هایی لازم است؟

پس از انجام عمل IVF باید به طور مداوم و منظم بیش از هر زن بارداری که به طور طبیعی بارور شده است به پزشک متخصص زنان مراجعه نمود و مرحله به مرحله رشد جنینی را مورد بررسی قرار داد تا از بروز آسیب جلوگیری کرد و حتی با انجام غربالگری های دوران بارداری می توان بسیاری از نارسایی های جنینی را درمان کرد.
برای داشتن تجربه موفقی از بارداری خود باید تغذیه مناسبی داشته باشید و از مواد غذایی مقوی استفاده کنید.
برای انجام هر گونه اقدامات غیر نرمالی باید با پزشک خود مشورت کنید و از وی درخواست کمک و راهنمایی داشته باشيد و هر گونه سوالاتی که برای تان ایجاد شده است بپرسیدتا ابهامات ایجاد شده بر طرف شود و بتوانید با آگاهی کامل بچه دار شوید.

دکتر مهناز احمدی متخصص زنان، زایمان و نازایی در اهواز در انجام زایمان، درمان ناباروری، عمل های زیبایی واژن و… دارای مهارت و سابقه بسیاری هستند. جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام دکتر مهناز احمدی، متخصص زنان در اهواز مراجعه کنید.

نکات ضروری در خصوص درمان نابارورى با روش IVF

  • درمان ناباروری با IVF می تواند منجر به بارداری بیش از یک جنین شود و حتی به عنوان ذخيره در بانک نگهد ارى جنين در شرایط فریز شده باشند وهر زمانی که زن و مرد بخواهند دو مرتبه اقدام به فرزند آوری کنند می تواند در ًدرخواست مجدد برا ى انتقال جنين داشته باشند.
  •  شانس داشتن یک نوزاد سالم در روش IVF به عواملی هم چون سن زوج، شرایط جسمی، روحی و علت ناباروری بستگی دارد.
  •  برای استخراج تخمک و اسپرم نیاز به مصرف دارو های تحریک کننده ای است که بتوان اسپرم و تخمک دریافت شده به آزمایشگاه و متخصصین ناباروری تحویل داده شود تا پروسه بازیابی و ترکیب و انتقال جنین به رحم انجام شود.
  •  این عمل هم مانند هر عمل دیگری می تواند عارضه های را در پی داشته باشد که به ندرت اتفاق می افتد و باید از بروز آن جلوگیری کرد.
بیشتر بخوانید
درمان ناباروری

جمع بندی مبحث درمان ناباروری با IVF

حتماٌ قبل از مراجعه به پزشک متخصص زنان و مرکز ناباروری تحقیقاتی جامع و کامل انجام دهید تا از انتخاب خود مطمئن شوید
در غیر این صورت متحمل خسارات و عوارض جانبی جبران ناپذیری می شود که در کنار ناباروری می تواند یک اتفاق ناخوشایند دیگری را برای تان رقم بزند.
راه های درمانی دیگری برای ناباروری وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب منحصر به فردی دارد و متناسب با شرایط خود و به تشخیص پزشک متخصص یکی از آن ها انتخاب می شود و بارداری حاصل می شود.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 4 =

Call Now Buttonتماس با پزشک