متخصص تعیین جنسیت جنین در اهواز

دکتر مهناز احمدی 9 بارداری و زایمان 9 متخصص تعیین جنسیت جنین در اهواز
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

تعیین جنسیت جنین به وسیله IUI و IFV

متخصص تعیین جنسیت جنین در اهواز کیست؟ چگونه جنسیت جنین خود را تشخیص بدهیم؟ چگونه بفهمیم جنسیت بچه پسر است یا دختر؟ تعیین جنسیت جنین به چه مواردی مربوط می شود؟

این ها همه سوالاتی هستند که زوجین هنگامی که قصد اقدام برای بارداری دارند و یا هنگامی که در ابتدای دوران بارداری هستند از متخصص زنان و زایمان می پرسند. بسیاری از زوجین تمایل دارند در هفته های ابتدایی بارداری، تعیین جنسیت جنین را انجام دهند. بسیاری از زوجین نیز مایل هستند تعیین جنسیت جنین را قبل از دوران بارداری انجام دهند. دکتر مهناز احمدی متخصص تعیین جنسیت جنین در اهواز در این رابطه می گوید:

تست تعین جنسیت جنین چه زمانی می تواند انجام شود؟

تست تعیین جنسیت جنین از هفته ی هشتم بارداری و هفته ی ششم جنینی قابلیت انجام دادن دارد. همان طور که می دانید کروموزم Y نقش تعیین کننده ای در جنسیت جنین دارد. این تست تعیین جنسیت به گونه ای انجام می شود تا قسمتی از کروموزوم Y در خون مادر مشاهده شود. DNA آزاد جنین در خون مادر قرار دارد و با آزمایش این DNA و یافتن یا نیافتن کروموزوم Y می توان جنسیت جنین را تشخیص داد. این تست به این صورت انجام می شود که بعد از هفته ی هشتم بارداری مقداری از خون مادر گرفته می شود و سپس DNA های خون مادر استخراج می شوند. اگر در DNA های مادر بتوانیم قطعاتی از کروموزوم Y را پیدا کنیم می گوییم پاسخ تست مثبت و جنین پسر است و اگر این کروموزوم پیدا نشود، می گوییم پاسخ تست منفی و جنین دختر است. آمار خارج شده از این آزمایش در هفته های مختلف بارداری متفاوت می باشد. از هفته ی هشتم تا دهم بارداری احتمال قطعیت پاسخ تست، 85 درصد می باشد. از هفته ی دهم تا دوازدهم با احتمال بالای 90 درصد پاسخ تست صحیح می باشد و در هفته های بالای هفته ی دوازدهم به دلیل آن که احتمال پیدا کردن DNA های آزاد بیشتر است در نتیجه با احتمال بالای 95 درصد می توانیم از قطعی بودن پاسخ تست صحبت کنیم. اگر زوجین از آن دسته کسانی هستند که نتیجه ی تست برای آن ها بسیار اهمیت دارد، می توانند تست را به فاصله ی یک هفته، دو بار پشت سر هم انجام دهند. دلیل این می باشد که دو تست مثبت و یا دو تست منفی پشت هم می توانند با احتمال بالای 96 درصد نتیجه ی تست را قطعی کنند. همچنین در رابطه با مشخص کردن جنسیت جنین می توانیم بگوییم تست دوم علاوه بر اینکه موجب قطعیت تست اول می شود به دلیل این که یک هفته سپری شده است، در نتیجه تعداد DNA های آزاد موجود در خون مادر بیشتر هستند، بنابراین نتیجه ی تست قطعی تر می باشد. البته لازم است ذکر کنیم در هفته های ابتدایی انجام تست ممکن است تا 8 درصد با خطا مواجه شود.

بیشتر بخوانید
متخصص زایمان طبیعی در اهواز

تعیین جنسیت جنین با سونوگرافی چگونه است؟

به گفته ی متخصص تعیین جنسیت جنین در اهواز یکی دیگر از روش های تعیین جنسیت جنین، استفاده و مراجعه به سونوگرافی می باشد. البته این که پاسخ سونوگرافی تا چه حد صحیح باشد به دستگاه سونوگرافی و همچنین مهارت سونوگرافیست بستگی دارد. در بسیاری از کشور های پیشرفته ی اروپایی به دلیل آن که نتیجه ی سونوگرافی گاهی با خطا مواجه می شود، تعیین جنسیت را از هفته ی هجدهم به بعد انجام می دهند. الزامی است بدانید نتیجه سونوگرافی قبل از هفته ی سیزدهم نمی تواند جنسیت جنین را بگوید، به دلیل آن که آلت تناسلی جنین از هفته ی سیزدهم شروع به شکل گیری می کند. می توانیم بگوییم یک سونوگرافیست ماهر و خوب با یک دستگاه سونوگرافی خوب می تواند از هفته ی چهاردهم به بعد  نتیجه تعیین جنسیت را با درصد بالایی صحیح اعلام کند.

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری امکان پذیر است؟

به گفته ی متخصص تعیین جنسیت جنین در اهواز یکی از سوال هایی که امروزه میان زوجینی که قصد دارند برای بارداری اقدام کنند، شایع شده است، سوالی با مظنون تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری می باشد. پاسخ این سوال مثبت است. زوجین با روش های مختلفی می توانند تا حدود زیادی جنسیت جنین خود را قبل از بارداری تعیین کنند. روش های علمی و پزشکی، روش های تغذیه ای و روش های آموزشی برای عمل لقاح از جمله روش هایی هستند که به وسیله ی آن ها می توان تعیین جنسیت جنین را قبل از بارداری انجام داد. یکی از روش های پزشکی و علمی به این صورت است که پزشک متخصص زنان و زایمان اسپرم مرد را می گیرد و سپس با شیوه های خاص آزمایشگاهی و پزشکی آن اسپرم در آزمایشگاه شست و شو داده می شود و سپس اسپرم هایی که با احتمال بیشتری حاوی کروموزوم Y می باشند به داخل رحم خانم تزریق می شوند و سپس لقاح سیر طبیعی خود را در پیش می گیرد. لازم است ذکر کنیم این روش با احتمال 60 الی 70 درصد با موفقیت مواجه می شود.

بیشتر بخوانید
مراقبت های دوران بارداری

یکی دیگر از روش های پزشکی PGD می باشد. در این روش لقاح خارج از رحم اتفاق می افتد. به این صورت که اسپرم از آقا و تخمک از خانم گرفته می شود. این اسپرم و تخمک در کنار یکدیگر قرار داده می شوند و بعد از عمل لقاح و تشکیل سلول قبل از آن که جنین هشت سلولی بشود، یک سلول از جنین مورد آزمایش قرار داده می شود. این سلول تعیین جنسیت را بر عهده دارد. البته لازم است ذکر کنیم این روش بیشتر از آن که برای تعیین جنسیت به کار گرفته شود، برای تشخیص بیماری ها استفاده می شود.

دکتر مهناز احمدی متخصص زنان، زایمان و  فوق تخصص درمان ناباروری در اهواز در انجام زایمان، درمان ناباروری، عمل های زیبایی واژن و… دارای مهارت و سابقه بسیاری هستند. جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام دکتر مهناز احمدی، متخصص زنان در اهواز مراجعه کنید.

 

جراح و متخصص زنان ، زايمان و نازايى، عضو انجمن زنان ايران شاغل در بيمارستان آريا اهواز، به فعالیت پزشکی مشغول می باشند و خدمات درمانی و زیبایی ارائه می نمایند. برخی از خدمات درمانی و زیبایی که توسط دکتر مهناز احمدی متخصص زنان ارائه می شود شامل درمان ناباروری با ivf، درمان ناباروری با iui،روشهای تعیین جنسیت، زایمان طبیعی ، درمان ناباروری، تنبلی تخمدان، زایمان سزارین و غیره می باشد

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 6 =

Call Now Buttonتماس با پزشک