متخصص زایمان طبیعی در اهواز

دکتر مهناز احمدی 9 بارداری و زایمان 9 متخصص زایمان طبیعی در اهواز
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

متخصص زایمان طبیعی در اهواز

متخصص زایمان طبیعی در اهواز کیست؟ زایمان طبیعی چگونه انجام می شود؟ زایمان طبیعی چه زمانی انجام می شود؟

هنگامی که فرآیند بارداری و تکامل جنین در رحم مادر پایان می یابد، زایمان انجام می شود. زایمان به دو روش طبیعی و سزارین می باشد. زایمان طبیعی نسبت به زایمان سزارین بی خطر تر و ایمن تر می باشد. جالب است بدانید بسیاری از مادران از درد زایمان طبیعی می ترسند. همین امر موجب می شود تا مادران تمایلی به این زایمان نداشته باشند. لازم به ذکر است اولا داشتن درد در طی فرآیند زایمان طبیعی کاملا عادی است. ثانیا اگر دهانه ی رحم به اندازه ی کافی باز شود، درد تا زمان باز شدن وجود دارد. بعد از باز شدن دهانه ی رحم به اندازه ی کافی، مادر دیگر دردی را احساس نمی کند. در این مقاله قصد داریم متخصص زایمان طبیعی در اهواز را به شما معرفی کنیم.

متخصص زایمان طبیعی در اهواز دکتر احمدی

زایمان طبیعی بدون درد

به گفته ی دکتر مهناز احمدی متخصص زایمان طبیعی در اهواز، امروزه با پیشرفت روزافزون علم پزشکی امکان زایمان طبیعی بدون درد وجود دارد. راهکار های متفاوتی وجود دارد تا مادر یک زایمان طبیعی بدون درد داشته باشد. یکی از این روش ها تزریق ماده ی بی حس کننده به کمر است. البته لازم به ذکر است عوامل مختلفی مانند وضعیت مادر در این تجویز نقش موثر دارند. اگر مادر مشکل خاصی نداشته باشد می تواند به صورت زایمان طبیعی فرزند خود را به دنیا آورد. در غیر این صورت مادر می بایست از طریق زایمان سزارین فرزند خود را به دنیا بیاورد.

بیشتر بخوانید
متخصص تعیین جنسیت جنین در اهواز

در حقیقت انجام زایمان طبیعی با استفاده از بی حس کننده به طور کامل بدون درد نیست. در این روش مادر اندکی درد را احساس می کند که قابل تحمل است.

آیا زایمان طبیعی واژن را شل می کند؟

دکتر مهناز احمدی متخصص زایمان طبیعی در اهواز می گوید یکی دیگر از نگرانی های مادران، شل شدن واژن بعد از زایمان طبیعی است. اکثر مادران از افتادگی مثانه، افتادگی روده ی بزرگ و شل شدن واژن بعد از زایمان طبیعی می هراسند. شایان ذکر است اگر زایمان طبیعی توسط متخصص زنان خوب و به صورت غیر تهاجمی انجام شود هیچ گونه عارضه ای را برای مادر به وجود نخواهد آورد. همچنین لازم است بدانید انجام فعالیت های ورزشی سبک و صحیح در این زمینه کمک ویژه ای به مادر می کند.

مراقبت های قبل از زایمان طبیعی

مادر باردار باید قبل از زایمان طبیعی به تمامی توصیه های پزشک متخصص زنان عمل کند. چرا که گفته های پزشک و توصیه های او برای انجام یک زایمان راحت بسیار حائز اهمیت است. یکی دیگر از توصیه های قبل از زایمان طبیعی این است که حتما مثانه و روده ی بزرگ مادر خالی باشد. زیرا هنگام خروج سر جنین از دهانه ی رحم خالی بودن مثانه و روده کمک شایانی به انجام زایمان راحت است.

در برخی مواقع اگر جنین درشت باشد متخصص زنان ممکن است روند زایمان طبیعی را نتواند ادامه دهد و ادامه ی روند را به صورت زایمان سزارین انجام دهد.

زایمان طبیعی چه مزایایی دارد؟

به گفته ی دکتر مهناز احمدی متخصص زایمان طبیعی در اهواز مهم ترین مزیت این زایمان، ایجاد رابطه ی عاطفی عمیق بین مادر و جنین است. برخی دیگر از مزایای زایمان طبیعی به شرح زیر است:

  • بعد از زایمان مادر بلافاصله جنین را در آغوش می کشد و همین امر موجب می شود رابطه ی عاطفی بین آن ها به خوبی ایجاد شود.
  • مدت زمانی که مادر بعد از زایمان طبیعی در بیمارستان می ماند بسیار کمتر از زایمان سزارین است و مادر سریع تر ترخیص می شود.
  • همچنین در زایمان طبیعی مادر مقدار بسیار کمتری خون نسبت به زایمان سزارین از دست می دهد.
  • بعد از زایمان طبیعی مادر سریع تر می توانند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد.
  • ایجاد عفونت پس از زایمان طبیعی از احتمال کمی برخوردار است.
بیشتر بخوانید
مشاوره قبل از بارداری

مراقبت های بعد از زایمان طبیعی

دکتر مهناز احمدی متخصص زایمان طبیعی در اهواز اذعان دارد تا شش ساعت بعد از انجام زایمان طبیعی مادر باید تحت مراقبت قرار بگیرد. در این حالت باید علائمی مانند علائم حیاتی مادر، نبض مادر، سطح تنفس او، فشار خون، سطح دمای بدن مادر و مقدار خونریزی مادر به صورت منظم چک شود تا اگر مشکلی وجود داشت در جهت رفع آن اقدام شود.

لازم است بعد از انجام زایمان طبیعی مادر از توالت فرنگی استفاده کند تا فشاری به او وارد نشود.

بعد از گذشت 6 هفته مادر کاملا به حالت عادی باز می گردد و می تواند کلیه فعالیت های خود را مانند قبل انجام دهد.

جراح و متخصص زنان ، زايمان و نازايى، عضو انجمن زنان ايران شاغل در بيمارستان آريا اهواز، به فعالیت پزشکی مشغول می باشند و خدمات درمانی و زیبایی ارائه می نمایند. برخی از خدمات درمانی و زیبایی که توسط دکتر مهناز احمدی متخصص زنان ارائه می شود شامل درمان ناباروری با ivf، درمان ناباروری با iui،روشهای تعیین جنسیت، زایمان طبیعی ، درمان ناباروری، تنبلی تخمدان، زایمان سزارین و غیره می باشد

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

Call Now Buttonتماس با پزشک